top of page

Trening umiejętności dla kobiet z ADHD

w oparciu o terapię poznawczo-behawioralną i dialektyczno-behawioralną

Zadbaj o swoje potrzeby i naucz się współpracować ze swoim ADHD

To dla mnie!

Czas trwania: 12 spotkań od 2.04.2025 do 25.06.2025

Termin: Środy g. 18:30 – 20:30

Lokalizacja: Centrum Krakowa

Koszt: całość 1200 zł (możliwość płatności w 3 ratach)

+ 50 zł konsultacja online przed treningiem

Trening umiejętności dla kobiet z ADHD to program rozwojowy oparty na pracy grupowej oraz warsztatowej, zaprojektowany specjalnie z myślą o kobietach, które często dopiero w dorosłym życiu zostają zdiagnozowane.

Celem treningu jest wsparcie kobiet w radzeniu sobie z charakterystycznymi dla ADHD trudnościami, takimi jak:

- organizacja czasu,

- regulacja emocji,

-impulsywność

- poczucie winy i niska samoocena.

 W czasie spotkań skupimy się także na rozwijaniu mocnych stron i budowaniu większej samoświadomości, samowspółczucia oraz akceptacji.

Trening prowadzimy w oparciu o metody CBT (terapia poznawczo-behawiolna) oraz DBT (terapia dialektyczno-behawioralna). Wspólnie będziemy uczyć się nowych i skutecznych umiejętności, które będą wam służyć po zakończeniu treningu.

Tego potrzebuję!

Dlaczego to jest trening dla kobiet?

ADHD u kobiet często wygląda inaczej niż u mężczyzn, co sprawia, że bywa rzadziej diagnozowane lub rozpoznawane dopiero w dorosłym życiu. Jakie są różnice?

  • ADHD u kobiet często nie wygląda tak, jak stereotypowo je rozumiemy (to nie zawsze jest o rozbieganym, nieuważnym dziecku). Kobiety częściej doświadczają trudności z koncentracją, które próbują ukryć przed otoczeniem. W efekcie mogą być określane jako „roztrzepane” lub „mało zorganizowane”, ich problemy bywają bagatelizowane, przez co czują się gorzej i nie mogą uzyskać adekwatnej pomocy.

  • Mierząc się z codziennymi oczekiwaniami kobiety z ADHD mogą dążyć do perfekcjonizmu, starając się sprostać wymaganiom otoczenia i uniknąć błędów. Często towarzyszy temu poczucie winy za brak spełnienia oczekiwań, zarówno własnych, jak i społecznych.

  • Hormony odgrywają istotną rolę w ADHD u kobiet. Fluktuacje hormonalne, związane z cyklem menstruacyjnym, ciążą czy menopauzą, mogą nasilać objawy ADHD, wpływając na koncentrację, nastrój i regulację emocji.

Świadomość, że ADHD u kobiet wygląda inaczej i wymaga indywidualnego podejścia, pomaga w znalezieniu odpowiedniego wsparcia i strategii radzenia sobie.

Prowadzące

Helena.jpg

Helena Rychel

Karolina, Martyna i Monika - Studio Przy Kleparzu137_edited.jpg

Karolina Szpak

Jesteśmy psycholożkami, psychoterapeutkami poznawczo-behawioralnymi na ostatnim roku szkolenia. Pracujemy na co dzień z osobami z ADHD. Mamy doświadczenie w prowadzeniu terapii grupowej, a także warsztatów, szkoleń i treningów umiejętności.

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!

 

Helena Rychel:

telefon: 510 061 837

mail: helenarychel@gmail.com

Karolina Szpak

telefon: 889 722 659

mail: karolinaszpak.psychoterapia@gmail.com

Zapisuję się!

Chęć dołączenia do grupy należy zgłosić poprzez wypełnienie krótkiej ankiety.

Dołączenie do treningu poprzedzone jest 30-minutową konsultacją online (konieczne połączenie wideo). Po wypełnieniu formularza, skontaktujemy się z Tobą, aby umówić termin konsultacji.

bottom of page